تبلیغات
پایگاه شیعیان - بخشی از کتاب سیاحت غرب به مناسبت شبهای ماه مبارک
پایگاه شیعیان
تبلیغ تشیع بدون توهین به دیگر ادیان
نوشته شده در تاریخ جمعه 3 مرداد 1393 توسط علی | نظرات ()
...با هر بدبختی که بود، با بدنی مجروح و دلی پر از درد خود را از دامنه ی آن کوه و بیراهه خلاص کردم. آن بیچاره ای که از جلوی ما می رفت، از دامنه ی کوه پرت شد و به دره سقوط کرد...
صدای آه و ناله اش بلند بود. سیاهش پهلویش نشسته بود و به او می خندید. او همانجا ماند و من رفتم. بعد از رنج ها و گرفتاری های زیاد به راه همواری رسیدیم و دیگر مشکلی پیش نیامد. فقط خسته و تشنه بودم و جای زخم هایم می سوخت. سیاه چند مرتبه خواست با گفتن برتری های بیراهه ها مرا از راه اصلی منحرف کند. با اینکه صحبت هایش فریبنده بود و دلم هم می خواست، ولی گوش نکردم. وقتی دید به حرفهایش توجه نمی کنم، از من عقب ماند.

آن قدر رفتم تا به باغی رسیدم. حالا راهم از وسط آن باغ می گذشت. دیدم چند نفری کنار حوضی نشسته اند و میوه های شیرین و آبداری جلویشان است. وقتی مرا دیدند، به من احترام گذاشتند. از من خواهش کردند بنشینم و میوه بخورم. گفتند:((ما روزه دار از دنیا بیرون آمدیم و این افطاری را اینجا به ما داده اند. فکر می کنیم تو هم از اینها حق داری، زیرا به روزه دار افطار داده ای.)) نشستم و از آن میوه ها خوردم. تشنگی و تمام درد هایم از بین رفت....

متنی که ملاحظه کردید از کتاب سیاحت غرب نوشته ی آقا نجفی قوچانی است که ظاهرا اواخر عمرشان در عالم مکاشفه به برزخ سفر کرده اند و داستان هایی از این سفر را در این کتاب ذکر کرده اند. قلم قوی و فوق العاده جذاب نویسنده به متون کتاب تنبه و کششی دو چندان بخشیده است. به همه ی دوستان و خوانندگان این مطلب مطالعه ی کتاب سیاحت غرب را توصیه می کنم.
طاعاتتان مورد قبول درگاه الهی

انتشار از پایگاه شیعیان
طبقه بندی: داستان های کوتاه و جالب، 
برچسب ها: سیاحت غرب، رمضان، پایگاه شیعیان، افطار،
درباره وبلاگ

با سلام به تمامی کاربران این وبلاگ. این وبلاگ سعی دارد با ارائه ی محصولات خود گامی برای تشیع بردارد. امید است که مورد قبول مولا علی و شما دوستان قرار گیرد.
پست الکترونیک
تماس با مدیر
RSS
ATOM
موضوعات
آخرین مطالب
جستجو
آرشیو مطالب
نظر سنجی
نظر شما در مورد پایگاه شیعیان چیست؟

نویسندگان
پیوند ها
دانشنامه مهدویت
 
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
لوگوی دوستان