تبلیغات
پایگاه شیعیان - جدید ترین اخبار شیعه نیوز
پایگاه شیعیان
تبلیغ تشیع بدون توهین به دیگر ادیان
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 13 شهریور 1390 توسط علی | نظرات ()
پیام مهم ایت الله صافی گلپایگانی در سالروز تخریب حرم اهل بیت علیهم السلام در بقیع :
هدف شوم دشمنان در این اهانت بزرگ و در این سیاست، از بین بردن پشتوانه های تاریخ اسلام و اسناد و آثار خارجی و عینی تاریخ بود؛ آثار و ابنیه و مقامات و مشاهدی كه تا دنیا برقرار است باید محفوظ بماند و در پاسداری از حریم و حرمت آنها، كمال اهتمام مبذول شود، متاسفانه این مشاهد مقدسه را منهدم نمودند.
SHIA-NEWS شیعه نیوز :

به گزارش «شیعه نیوز» با فرا رسیدن هشتم شوال سالروز تخریب قبور امامان بقیع توسط فرقه ضاله وهابیت آ یت الله صافی گلپایگانی از مراجع تقلید قم طی پیامی با محکوم کردن این اقدام بیاناتی را ایراد فرمودند که متن ان به شرح زیر است :    بسم الله الرحمن الرحیم   

قال الله تعالی: فی بیوت اذن الله ان ترفع و یذكر فیها اسمه...

در تفسیر این آیه‌ی شریفه، در كتب معروف تفسیر، مثل الدر المنثور سیوطی روایت است كه از حضرت رسول صلی الله علیه واله سوال شد كه بیوت جلیله‌ی مذكوره‌ی در این آیه، بیوت چه كسانی است؟

فرمود: بیوت الانبیاء.

ابوبكر با اشاره به خانه‌ی حضرت علی و فاطمه علیهما السلام  پرسید: این خانه از آن خانه ها است؟
پیغمبر اكرم  صلی الله علیه واله  فرمود: نعم من افضلها.
واقعه‌ی تخریب مشاهد مشرفه و آثار اسلامی حرمین شریفین، واقعه‌ای است كه خسارت و زیان آن بر اسلام و تاریخ شریف این دین حنیف از حمله‌ی مغول و قتل عام بلاد بزرگ مسلمانان به مراتب بیشتر، و جبران ناپذیرتر است.
هدف شوم دشمنان در این اهانت بزرگ و در این سیاست، از بین بردن پشتوانه های تاریخ اسلام و اسناد و آثار خارجی و عینی تاریخ بود؛ آثار و ابنیه و مقامات و مشاهدی كه تا دنیا برقرار است باید محفوظ بماند و در پاسداری از حریم و حرمت آنها، كمال اهتمام مبذول شود، متاسفانه این مشاهد مقدسه را منهدم نمودند.
هیچ كدام از ادیان، افتخار این پشتوانه ها را نداشت؛ این آثار و بنا های مقدس حصار محكم و استواری بود كه در حقیقت حافظ سوابق امجاد و جریان عصر اول اسلام بود.
شخصیت پیغمبر اكرم صلی الله علیه واله و اهل بیت آن حضرت و هویت این دعوت و روزهای بزرگ آن تاریخ، همه از این مشاهد، ظاهر بود.
هیچ تاریخ مكتوبی نمی‌تواند جایگزین این آثار باشد. هر ملت دیگری اگر در حد یكی از این آثار و كمتر و كمتر هم داشت، حفاظت آن را سر لوحه‌ی سیاست خود قرار می‌داد. تخریب این مشاهد و به فراموشی سپردن حتی قبڑ الخضراء، یكی از مقاصد مهم سیاست های اسلام ستیزی دشمنان بود.
چه نقشه‌ی پرخسارتی بود كه به توطئه‌ی استعمار و به دست گروهی جاهل اجرا شد؛

 انا لله و انا الیه راجعون

باید این واقعه‌ی دلخراش را همه ساله مسلمانان روز عزا و مصیبت اعلام كنند و آن را محكوم نمایند. باید تا وقت نگذشته، این آثار نوسازی شود، مخصوصا مشاهد و مقاماتی، مثل محل ولادت نبی اكرم در مكه مكرمه و مدفن جد بزرگوار و عموی عالی مقام و همسر فداكار آن حضرت و محله‌ی بنی هاشم بازسازی شود. و در مدینه‌ی منوره، احد مشهد حضرت حمزه و سایر شهدا و بقیع مظلوم باید احیاء شود، مخصوصا مقام و حرم ائمه‌ی طاهرین؛ حضرت امام حسن مجتبی و امام زین العابدین و امام محمد باقر و امام جعفر صادق علیهم السلام ؛ این مفاخر بی نظیر عالم اسلامیت و بشریت تجدید شود. خانه‌ی امام جعفر صادق علیه السلام كه از همان خانه‌های آیه‌ی قرآن مجید است به حال اول باز گردد.

خصوصا شیعیان برای به یاد ماندن این اسناد تاریخ و این اهانتی را كه در حرمین شریفین به اهل بیت پیغمبر اكرم صلی الله علیه واله شده و هنوز هم ادامه دارد، این روز را روز حزن اهل بیت علیهم السلام و روز مصیبت و حمله و هجوم به تاریخ اسلام دانسته و با اجتماعات با شكوه و اقامه‌ی مجالس عزاداری و عرض تسلیت به ساحت مقدس حضرت بقیة الله الاعظم ارواح العالمین له الفداء، این جنایتی را كه علیه اسلام و قرآن و شخص پیغمبر اكرم و اهل بیت آن حضرت بوده، محكوم كنند و فراموش ننمایند كه این جنایت، فراموش شدنی نیست و این روز را، روز بقیع اعلام كنند.

«یریدون لیطفئو نور الله بافواههم و الله متم نوره و لو كره الكافرون»


والسلام علیكم و رحمة الله/ شوال المكرم 1432
                                                                                             لطف الله صافی
دیده بان حقوق بشر، گروه مدافع حقوق بشر مستقر در آمریکا، این کشتار را "قتل هایی بی رحمانه" خوانده است. یک شاهد به دیده بان حقوق بشر گفته است که در ۲۳ اوت نگهبانان زندان روی زندانیان آتش گشودند. به گفته آنان، نگهبانان از بالای سقف فلزی به زندانی ها شلیک می کردند و نارنجک می انداختند.
SHIA-NEWS شیعه نیوز :

به تازگی همزمان با ورود نیروهای مخالف معمر قذافی به طرابلس پایتخت لیبی، اسنادی به دست آمد که نشان می دهد چندین مورد کشتار گروهی در آن کشور روی داده است.به گزارش «شیعه نیوز» به نقل از بی بی سی از مکان هایی بازدید کرده اند که تعداد زیادی جسد در آنجا یافت شده اند. در همین حال کارکنان بیمارستان ها و مدافعان حقوق بشر در حال جمع آوری اسنادی هستند که ممکن است در محاکمات آینده در برای رسیدگی به جنایات جنگی به کار آید.

در این نقشه بعضی از مکان های کشف شده مشخص شده است:

انبار خلة فرجان در منطقه صلاح الدیندست کم ۴۷ جسد در محل انبار در حومه جنوبی طرابلس یافت شده است. این ساختمان توسط تیپ خمیس، نیرویی که فرمانده آن پسر سرهنگ قذافی بود، به طور موقت به عنوان زندان استفاده می شده است.

دیده بان حقوق بشر، گروه مدافع حقوق بشر مستقر در آمریکا، این کشتار را "قتل هایی بی رحمانه" خوانده است. یک شاهد به دیده بان حقوق بشر گفته است که در ۲۳ اوت نگهبانان زندان روی زندانیان آتش گشودند. به گفته آنان، نگهبانان از بالای سقف فلزی به زندانی ها شلیک می کردند و نارنجک می انداختند.

بسیاری از اجساد حتی قابل شناسایی نبودند. البته هنوز مشخص نیست که آتش سوزی در زندان چگونه شروع شد.

منطقه میان غرغور و باب العزیزیهدر ۲۸ اوت، کارکنان دیده بان حقوق بشر ۱۸ جسد را بر بستر رودخانه ای خشک بین منطقه غرغور طرابلس و مجتمع محل سکونت معمر قذافی پیدا کردند که هفته پیش از آن کشته شده بودند. این گروه مدافع حقوق بشر می گوید که این محل چندین روز به عنوان محل انداختن اجساد توسط وفاداران به قذافی مورد استفاده قرار می گرفته است.

زمین مقابل باب العزیزیهدست کم ۲۹ جسد در ۲۵ اوت در مقابل محل سکونت قذافی در مرکز طرابلس پیدا شدند. این منطقه به صورت یک کلینیک موقت درآمده بود. البته هنوز مشخص نیست کسانی که اجسادشان در اینجا دفن است توسط مخالفان کشته شده اند یا نیروهای قذافی؟

سیدنی کویرام از دیده بان حقوق بشر که از این محل بازدید کرده به بی بی سی گفت که هر چند کشتار های قبلی به طور انحصاری به نیروهای حامی قذافی نسبت داده می شود ولی در مورد اجساد کشف شده در زمین مقابل باب العزیزیه نمی توان به طور حتم گفت که آنها هم توسط نیروهای حامی قذافی کشته شده اند.

بیمارستان ابوسلیمهنوز مشخص نیست که دقیقا در بیمارستان ابوسلیم چه روی داده است. در آنجا اجساد بیش از ۲۰۰ مرد، زن و کودک در راهرو ها یا روی تخت های بیمارستانی یافت شدند.

بعضی از مردم محل نیروهای حامی قذافی را عامل این کشتار می دانند ولی رابین وادو سخنگوی صلیب سرخ به بی بی سی گفت که این بیمارستان در خط مقدم درگیری قرار داشت و در گرماگرم جنگ پزشکان و پرستاران نمی توانستند به این محل دسترسی داشته باشند.

صلیب سرخ ۱۷ بیمار را به یک کلینیک دیگر انتقال داده و تلاش می کند که بیمارستان دوباره کار خود را آغاز کند
تابعیت بحرین برای مزدوران اردنی و پاكستانی!
آل خلیفه برای تغییر تركیب جمعیتی بحرین و سركوب قیام مردمی در این كشور، چندین هزار مزدور پاكستانی و اردنی را استخدام و بلافاصله تابعیت بحرینی به آنها اعطا كرد، این درحالی است كه طرح لغو تابعیت شیعیان نیز پیگیری می شود.
SHIA-NEWS شیعه نیوز :

به گزارش «شیعه نیوز» ، رژیم آل خلیفه با ورود 400 اردنی دیگر به داخل خاك بحرین به سیاست تغییر ساختار جمعیتی این كشور برای در اقلیت قرار دادن شیعیان ادامه می‌دهد.

در همین راستا یورو نیوز نیز در گزارشی اعلام كرد: بیش از نیمی از ساكنان بحرین افراد خارجی سنی مذهبی هستند كه در ازای دریافت مبالغ بالایی به این كشور می‌آیند تا بر جمعیت شیعیان این كشور غلبه پیدا كنند.

اغلب افرادی كه از طرف منامه تابعیت بحرینی دریافت می‌كنند نظامیانی هستند كه در انقلاب مردم بحرین علیه رژیم حاكم در این كشور از طرف عربستان، پاكستان و اردن وارد این كشور شده اند و اكنون ضمن دریافت مبالغ بالای مالی می توانند سمت های امنیتی ویژه ای را نیز در اختیار بگیرند.

تا قبل از آغاز قیام مردم بحرین نیز رژیم آل خلیفه به بیش از 250 هزار نفر سنی غیر بحرینی تابعیت بحرینی داده بود و منابع آگاه گزارش داده‌اند كه در چشم انداز رژیم آل خلیفه در نظر گرفته شده كه تا سال 2050 جمعیت اهل تسنن به 80 درصد كل جمعیت بحرین برسد و شیعیان به عنوان یك اقلیت ضعیف در این منطقه باشند.

این رژیم به منظور تغییر تركیب جمعیتی از چند سال پیش تاكنون بویژه پس از 11 سپتامبر در سیاستی غربی از یكطرف طرح اعطای تابعیت به سنی ها را در دستور كار خود قرار داد كه از كشورهای اردن، پاكستان، عربستان سعودی و دیگر كشورهایی كه از نظر مالی توانایی كمی داشتند، افرادی را برای تابعیت وارد كرد و از طرف دیگر سعی كرد تابعیت بسیاری از شیعیان را لغو كند.

پیش از این "خلیل المرزوق" در گفت و گو با روزنامه "واشنگتن پست" آمریكا اعلام كرده بود كه رژیم ال خلیفه به حدود 70 هزار نفر از اهل تسنن تابعیت بحرینی اعطا كرده است.

به گفته این معارض بحرینی در حال حاضر با توجه به اقدامات رژیم بحرین نسبت شیعیان در بحرین از 70 درصد به 60 درصد كاهش یافته بود.
همچنین ارتش پاكستان به درخواست و رایزنی عربستان سعودی و آمریكا به منظور جذب نیروی نظامی ویژه مقابله با قیام مردمی در بحرین، اقدام به اعزام مزدور با شرایط ویژه كرده بود.

در این اطلاعیه كه نسخه ای از آن در اختیار خبرگزاری فارس قرار گرفته بود تاكید شده بود، سابقه عضویت در نیروهای مسلح پاكستان شرط اصلی برای اعزام در نظر گرفته شده است.

به رغم هشدارهای لازم از طرف مسلمانان به كشور پاكستان، این كشور در طرحی با ردیافت مبالغ كلانی از جمله 10 هزار دلار در قبال هر مزدور، تعداد 300 مزدور در اختیار رژیم خلیفه قرارداد تا با كمك مزدوران عربستانی قیام مردمی را سركوب كنند.

نكته جالب اینكه دولت بحرین همزمان با ورود این نیروهای پاكستانی بلافاصله تابعیت و شهروندنی انها را اعطا كرد این در حالی است كه این رژیم در طرحی سعی دارد تا تابعیت بسیاری از شیعیان را لغو كند.

همچنین چندی پیش نیز بخاطر نگرانی دولت امارات تحده عربی از بروز خیزش های مردمی، شماری از مزدوران پاکستانی آموزش‌دیده را به منظور سرکوب اعتراضات در این کشور استخدام کرد.

این تصمیم را بخشی از اقدامات بازدارنده دولت امارات متحده عربی به منظور جلوگیری از وقوع قیام‌های مردمی همچون انقلاب‌های ‌ماه‌های اخیر کشورهای شمال آفریقا و خاورمیانه عنوان شده است.

همچنین بنا به گفته منابع آگاه، این نظامیان پاکستانی از سوی مشاوران نظامی انگلیس و امریکایی تحت آموزش قرار گرفته‌اند.

این مزدوران پاکستانی قرار است نیروهای ارتش امارات را در سرکوب اعتراضات و تظاهرات خیابانی در این کشور همراهی کنند.

برخی کارشناسان بر این باورند که اسلام‌آباد با اعزام نیرو به منامه، نقش محوری را در سرکوب معترضان بحرینی ایفا کرده است.

همچنین، کارشناسان مسائل سیاسی، ارسال کمک‌‌های بشردوستانه از سوی امارات به مناطق قبیله‌نشین ایالت بلوچستان پاکستان را اقدامی در جهت ترغیب جوانان پاکستانی برای پیوستن به نیروهای ارتش امارات می‌دانند.درباره وبلاگ

با سلام به تمامی کاربران این وبلاگ. این وبلاگ سعی دارد با ارائه ی محصولات خود گامی برای تشیع بردارد. امید است که مورد قبول مولا علی و شما دوستان قرار گیرد.
پست الکترونیک
تماس با مدیر
RSS
ATOM
موضوعات
آخرین مطالب
جستجو
آرشیو مطالب
نظر سنجی
نظر شما در مورد پایگاه شیعیان چیست؟

نویسندگان
پیوند ها
دانشنامه مهدویت
 
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
لوگوی دوستان